To już przeszło 130 lat walki o prawa pracownicze!

Historia Polski pełna jest bohaterskich działań socjalistycznych w imię niepodległości i sprawiedliwości społecznej. 🌹✊

Polska Lewica zawsze była i zawsze będzie lewicą patriotyczną, kontynuującą tę dumną tradycję. Dzięki jej wysiłkom Polska wkroczyła w szeregi Unii Europejskiej, wywalczyła 8 godzinny dzień pracy, prawa pracownicze, płatne urlopy, wolne niedziele, otwierając nowe możliwości i perspektywy dla naszego kraju.

W tym wyjątkowym dniu, nie zapominajmy o tych, którzy walczyli i poświęcili się dla lepszej przyszłości dla wszystkich pracowników.

Ignacy Daszyński
„Brama straceń” – Cytadela Warszawska

Ulicami Warszawy pod hasłem “Godna praca = godna płaca” przeszedł wielotysięczny pierwszomajowy pochód. Manifestacja z okazji Święta Pracy była barwa, różnorodna i emanująca pozytywną energią! Do stolicy przybyli ludzie lewicy z całej Polski, dziś na ulicach Warszawy było widać jak na dłoni, kto w Polsce jest reprezentantem świata pracy.  

 Lewica jest dla pracowników i to dla nich, a nie dla stołków będziemy walczyć w zbliżających się wyborach. Dzisiaj jest także rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To my jesteśmy jej częścią, to nie tak, że Bruksela nam coś narzuca. Obecnie dyskutujmy nad wprowadzeniem europejskiej płacy minimalnej, to będzie ważny temat tej jesieni.  

#ŚwiętoPracy

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp