Wakacyjna Trasa Lewicy – przystanek Łódź

Wczoraj spędzaliśmy z Wami czas w Łodzi, a dziś jesteśmy w Dąbrowie Górniczej na debacie „Aktywny senior – (wy)godna starość”.

🏠 Za wyjątkowo ważne, by seniorzy i seniorki mogli godnie żyć, uważam dostosowanie każdego budynku w Polsce do potrzeb ich oraz osób z niepełnosprawnościami. Nawet 12% seniorów i seniorek nie wychodzi z domu, bo nie są w stanie pokonać barier architektonicznych!

🏘️ Lewica postuluje także budowę mieszkań przez państwo – wiele osób sądzi, że to oferta skierowana do ludzi młodych, ale jest to nieprawdą. Powinniśmy budować także przeznaczone dla starszych osiedla wspomagane, w których przez całą dobę będzie można skorzystać z pomocy pielęgniarki i pracownika socjalnego.

📞 Tematem, z którym rządzący sobie aktualnie nie radzą, a przez który seniorzy i seniorki tracą dorobki życia, jest nieuczciwy telemarketing i akwizycja. Oszuści powinni bać się wykorzystywać osoby starsze – dlatego chcemy wzmocnić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, by mógł on skutecznie ich ścigać i nakładać na nich wysokie kary.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp