Twarde sankcje wobec rosyjskich oligarchów TERAZ!

Dekret Władimira Putina o uznaniu niepodległości samozwańczych separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie – Donieckiej i Ługańskiej, to działanie naruszające integralność terytorialną Ukrainy. Decyzja ta jest pretekstem do rosyjskiej inwazji. To rażące naruszenie prawa międzynarodowego i poważne zagrożenie dla pokoju w Europie.

Od jedności i współpracy państw wspólnoty europejskiej oraz państw NATO zależy czy ekspansja Putina zatrzyma się i wycofa czy pójdzie dalej na Zachód.

Lewica w pełni solidaryzuje się z Ukrainkami i Ukraińcami. Potępiamy akt agresji na ukraińską suwerenność. Tak jak Polska pierwsza uznała niepodległość Ukrainy 4 grudnia 1991 r., tak i dzisiaj macie w pełni nasze wsparcie.

Wzywamy do nałożenia surowych sankcji wobec Rosji: m.in. blokady Nord Stream 2, surowych sankcji ekonomicznych wobec rosyjskiej elity politycznej i biznesowej. Należy zamrozić majątki, aktywa i akcje należące do rosyjskich oligarchów w przedsiębiorstwach działających na terenie Unii Europejskiej, a także zamrozić obrót rosyjskimi obligacjami na terenie Unii Europejskiej.

Embargo na handel z terenami objętymi ekspansją Rosji, separatystycznymi samozwańczymi republikami Doniecką i Ługańską, to naprawdę żaden straszak. To działania pozorowane a nie prawdziwe, dotkliwe sankcje, jak te odcinające Nord Stream II czy uderzające bezpośrednio po kieszeni rosyjskich oligarchów!

Europa musi przestać karmić reżim pieniędzmi – tymi pieniędzmi którymi płacimy za rosyjski gaz i ropę!

Sankcje teraz!!!

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp