Rząd demokratycznej opozycji to jest jedyna szansa dla Polski!

🇵🇱 Nie da się utworzyć w Polsce rządu bez udziału Polska 2050, Platforma Obywatelska, Lewica i Polskie Stronnictwo Ludowe. Chcemy razem współrządzić. Myślę, że to jest ta odpowiedź na pytanie czy jesteśmy dogadani. Żadna partia w Polsce po 89. nie rządziła samodzielnie. Nie rządzi również samodzielnie PiS, bo ma swojego koalicjanta. Następny rząd, a mam głęboką nadzieję że będzie to rząd obecnej opozycji, również będzie koalicyjny. Nie da się inaczej rządzić w Polsce.

✅ Wiemy, że rząd demokratycznej opozycji to jest jedyna szansa dla Polski, po odebraniu władzy Prawo i Sprawiedliwość. To jedyna droga, aby przywrócić w Polsce praworządność i wprowadzić Polskę na prounijny, prodemokratyczny, prokobiecy i proekologiczny tor.

ℹ️ To nie jest tak, że nagle partie opozycyjne zgodzą się we wszystkim, bo inaczej wszyscy bylibyśmy w jednej partii. Ta oferta będzie różnorodna, niezależnie od kształtu list. Wyborca zawsze będzie miał możliwość wyboru partii według własnego światopoglądu. Po to są różne partie polityczne, żeby reprezentować różne światopoglądy, podejście do ekonomii, czy drogi i style uprawiania polityki. W związku z czym to nie będzie tak, że każda partia będzie reprezentowała tę samą ofertę i głosujcie na większego. Jak myślimy o wspólnym rządzeniu partii opozycyjnych. To im więcej będzie punktów stycznych, w których będziemy mogli się zgodzić, żeby przedstawić Polakom realistyczną ofertę, tym bardziej będziemy wiarygodni w postulacie o wspólnym rządzeniu.

🧍‍♀️🧍‍♂️ Ja mam wiarę, że z roku na rok wyborcy i wyborczynie są coraz bardziej świadomi i wiedzą czego oczekują od państwa w przyszłości. Z związku z czym będą głosowali na tych kandydatów i te kandydatki, co do których mają zaufanie, że dowiozą tematy.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp