Propozycja Lewicy przegłosowana!

👏 Brawo Lewica, brawo Wiesław Szczepański!

❗ Przez ostatni tydzień napływały do nas głosy o dużym niedopatrzeniu, które pojawiło się w Ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Zgodnie z treścią ustawy osoby uchodźcze, które uciekły przed wojną przez inną granicę niż polską, nie były uprawnione do ubiegania się o numer PESEL, świadczenia medyczne i inne istotne dla nich sprawy.

🔴 Przez wiele dni sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej wyglądała bardzo ciężko, dziennie przekracza ją od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy osób. Kolejki ciągnęły się kilometrami, a osoby uchodźcze były zmuszone koczować w zimnie, na zewnątrz. W związku z tym wiele z nich decydowało się zmienić kierunek ucieczki i dostać się do Polski przez Słowację czy Rumunię. Po przyjeździe do swoich rodzin i przyjaciół w Polsce okazywało się, ze nie przysługują im takie same prawa, jak ich najbliższym.

👉 Dzięki determinacji szefa sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Wiesława Szczepańskiego została przyjęta poprawka do specustawy o pomocy uchodźcom, która rozszerza wsparcie na wszystkich uciekających przed wojną uchodźców z Ukrainy. Lewica powołała również zespół monitorujący realizację specustawy o pomocy uchodźcom z Ukrainy, który będzie walczył o równy dostęp do świadczeń publicznych dla naszych sąsiadów. Postawa Lewicy doprowadziła do zmiany, która pomoże tysiącom rodzin.

#standwithukraine

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp