Prawo pracy będzie w Polsce przestrzegane – do tego doprowadzi Lewica!

Czy wiecie, że umowa śmieciowa, popularna na rynku, nie daje Wam tych samych praw, co umowa o pracę?

😕 Edukacja szkolna nie przygotowuje Was do realiów rynku pracy. Nie uczycie się, czym różni się umowa o pracę od umowy śmieciowej, co może Wam grozić przy tym drugim typie umowy. Szkoła nie uczy, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy jak negocjować wynagrodzenie.

💼 Wiedzieliście, że to pracodawca powinien określić ofertę zatrudnienia, a nie od Was oczekiwać, że podacie stawkę, za którą będziecie pracować?

❌ Pracodawcy chcą zatrudniać na śmieciówkach. Mówią: „dostaniecie 200 zł więcej, będzie super”. Może na ten moment będzie to dla Was dobrym rozwiązaniem, bo nie myślicie jeszcze o swojej emeryturze – to normalne w tym wieku. Składki emerytalne są ważne, ale to nie wszystko…

👉 Pamiętajcie, umowa o pracę daje większą ochronę, wliczając płatny urlop czy zwolnienie lekarskie.

Nikogo nie dziwi 100% płatny urlop wypoczynkowy. My, Lewica, chcemy doprowadzić do tego, aby również L4 płatne było w 100%. Dość kary za chorowanie! Skoro mamy czas, żeby wypocząć, musimy mieć też czas, żeby wyzdrowieć. 😷💪

🏢 Pracując na umowie śmieciowej nie macie tych praw. Dlatego istotne jest, abyście byli świadomi różnicy między umową o pracę a umową śmieciową.

👩‍⚖️ Nasza propozycja zakłada również większą kontrolę nad przestrzeganiem prawa pracy, w tym walkę z bezpłatnymi stażami i zabezpieczenie dla działalności związkowej. 👩‍🔧🧑‍🔧

🏛️ Dodatkowo, nasza reforma praworządności zakłada zwiększenie liczby sądów pracy, abyście mogli bronić swoich praw bez konieczności podróżowania setki kilometrów i czekania kilku lat na rozpoczęcie rozprawy sądowej. Bo cóż to jest za sprawiedliwość, która przychodzi dopiero po latach?

🛡️ Wprowadzimy także zabezpieczenie przed niesłusznym zwolnieniem z pracy, zwłaszcza w przypadku działalności związkowej.

Prawo pracy będzie w Polsce przestrzegane. Do tego doprowadzi Lewica!

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp