Polacy chcą czuć się bezpieczni!

📣 Wczoraj odbyło się wysłuchanie publiczne w Kostrzynie nad Odrą zorganizowane przez Lewica. W przeciwieństwie do rządzących, My zdecydowaliśmy się wysłuchać głosu opinii publicznej, głosu ludzi, którzy od pierwszych godzin wystąpienia katastrofy ekologicznej, walczyli na pierwszej linii frontu z masowym pomorem ryb. Podczas, gdy w ministerstwach oraz agendach rządowych kłócono się kto ponosi odpowiedzialność za stan polskich rzek.

🤦‍♀️ Do dziś Ministerstwo Klimatu, Infrastruktury, wojewodowie, Wody Polskie, wojewódzkie inspektoraty ds. środowiska nie wiedzą kto zawinił ws. Odry i przede wszystkim, co było powodem zatrucia rzeki?

💧Odra w Polsce traktowana jest jako rzeka techniczna. A rzeka ta jest miejscem życia setek tysięcy gatunków zwierząt. Na skutek masowego pomoru ryb spodziewam się problemów branży turystycznej na terenach położonych w bliskiej odległości od Odry. Pracę mogą stracić setki, a za chwile tysiące osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach.

🤫 Rząd ignoruje problem, ale My w waszym imieniu będziemy zadawać niewygodne pytania i wymuszać od władzy odpowiedzi na nie!

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp