Nowa Lewica, nowy program!

Lewica łączy doświadczenie i umiejętności, które są po obu stronach – SLD i Wiosna. Jedne z tych doświadczeń są „Burze mózgu”, czyli konsultacje tego czego my chcemy – partie, i to czego chcą obywatele. Koncepcją Lewicy nie jest pomachanie książeczką programową, to są jedynie ukazane priorytety i koncepcje, którymi chcemy podążać.

To co przyświecało nam w pracy nad tymi lewicowymi filarami, to nie polityka sektorowa, a człowiek i jego godność. Troska o wszystkie pokolenia. Nie chcemy antagonizować seniorów czy grupy młodych, bo wszyscy mamy wspólne cele. Chcemy żyć w państwie przyjaznym, w którym nie czujemy, że jesteśmy sami, w którym jeżeli podwinie nam się noga w życiu to będzie miękką amortyzującą poduszką, która nie pozwoli nam upaść.

Silne państwo to nie jest państwo, które otacza swoją granicę drutem kolczastym! Silne państwo to państwo, które nie boi się pokazać, że myśli o najsłabszych, którym w życiu jest najtrudniej. Lewica zawsze reprezentowała defaworyzowane grupy społeczne, dlatego bez nas nie będzie Polski – ani prawej, ani sprawiedliwej. My spoglądamy na obywatela, nie na treść ustawy, która jest tylko tekstem. Jeżeli ten tekst nie będzie wdrażany i przestrzegany przez ludzi, to pozostanie tylko pustym i nic nieznaczącym zapisem.

Konstytucja ma wiele pięknych haseł, które już od wielu lat nie znajdują odzwierciedlenia w polityce, którą prowadzą kolejne rządy. Lewica to zmieni! Lewica dojdzie do władzy i wreszcie wszystkie te postulaty Konstytucji będą realizowane.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp