Nigdy więcej wojny!

Dziś nad ranem rosyjska armia wjechała na teren Ukrainy. To jawne pogwałcenie prawa międzynarodowego, ale przede wszystkim zagrożenie życia dla milionów cywili

Naszym obowiązkiem jest stać solidarnie z Ukrainą. Odpowiedzią na haniebny atak muszą być twarde i konsekwentne sankcje gospodarcze, które złamią sojusz oligarchów i rosyjskich władz. Rosja, jako agresor, nie powinna mieć prawa uczestniczenia w międzynarodowym systemie bankowym SWIFT, a współpracujący z reżimem miliarderzy muszą zostać odcięci od dostępu do swoich europejskich majątków.

Zadaniem Polski będzie przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Liczę na to, że tym razem rząd stanie na wysokości zadania. Oczekujemy, że nasze państwo rzetelnie przygotuje się na falę potrzebujących, która niedługo przekroczy naszą granicę. Szkoły muszą być gotowe na przyjęcie ukraińskich dzieci, będą one potrzebowały również wsparcia psychologów. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie dostępu do godnej pracy i płacy wszystkim nowoprzybyłym, dlatego domagamy się zniesienia wiz tymczasowych i agencji pośrednictwa pracy. Jako Nowa Lewica deklarujemy, że nasze 300 siedzib w całej Polsce jest gotowe do udzielenia pomocy humanitarnej. Ukrainki, Ukraińcy – możecie na nas liczyć!

Хай живе, вільна Україна! 🇺🇦

#StandWithUkraine

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp