Miesiąc Dumy LGBT+! – Równość małżeńska i związki partnerskie teraz!

🏳️‍🌈 Dziś obchodzimy pierwszy dzień Międzynarodowego Miesiąca Dumy LGBT+! 

✊ Czerwiec dla społeczności LGBT+ jest wyrazem dumy z tych, którzy jako pierwsi walczyli o swoje prawa. Duma, rozumiana jest jako przeciwstawienie wstydu, gdyż wstyd niestety często bywa nieodłączną częścią dorastania jako osoba LGBT+ w heteronormatywnym, cispłciowym społeczeństwie. 

🗓 To też już dwa lata odkąd Lewica złożyła projekty ustaw dotyczących legalizacji związków partnerskich oraz małżeństw osób tej samej płci. 

😡 Niestety, do tej pory nie udało się ich wnieść do porządku obrad w Sejmie kontrolowanym przed obóz Zjednoczoną Prawicę. Pani Marszałek Witek, jako sprawozdawczyni tych projektów, DOMAGAM się pierwszego czytania tych ustaw! Prawa człowieka i prawa obywatelskie Polek i Polaków to nie gra polityczna!

🇵🇱 Polki i Polacy zasługują na równość ze względu na płeć, wiek, stan zdrowia, światopogląd, orientację seksualną, wyznanie czy pochodzenie. 

📣 Na konferencji prasowej, dwa lata temu, mówiłam: ,,Każdy powinien mieć prawo wyboru, czy chce się wziąć ślub, czy też zawrzeć związek partnerski. (…) Równość jest prawem człowieka, równość zapisana jest w Konstytucji. (…) Nie odstąpimy od tego, ponieważ jest to dla nas priorytetem. Lewica ma odwagę!”

🔴 Podczas gdy projekt ustawy o równości małżeńskiej mówi o np.: zrównaniu praw wszystkich związków małżeńskich i prawie do dziedziczenia, projekt ustawy o związkach partnerskich mówi o m.in.: związku sformalizowanym dwóch osób, niezależnie of ich płci, tożsamości psychoseksualnej, lub płciowej, wspólności majątkowej i prawie do mieszkania partnera/partnerki. 

🏳️‍🌈 Ustawa o równości małżeńskiej: https://klub-lewica.org.pl/images/dokumenty/ustawa_o_rownosci_malzenskiej.pdf 

🏳️‍🌈 Ustawa o związku partnerskim: https://klub-lewica.org.pl/images/dokumenty/ustawa_o_zwiazku_partnerskim.pdf 

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp