Lewica mrozi #WIBOR, aby zatrzymać wzrost rat kredytów hipotecznych.

Należy pomóc tym, którym raty kredytu skoczyły nawet o 100%! Polki i Polacy mają wielki problem, z którym rząd Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza nic robić, ponieważ nie ma żadnej konstruktywnej propozycji dla kredytobiorców. Lewica złożyła projekt ustawy o zamrożeniu stawki WIBOR na poziomie z 1 grudnia 2019 roku, żeby zatrzymać ten szaleńczy pęd, który za chwilę spowoduje niewypłacalność wielu polskich rodzin.

Na obecnym kryzysie cierpią kredytobiorcy, a nie zarabiające krocie banki.

Wyższy WIBOR najmocniej uderza w ludzi, którzy mają kłopoty ze spłatą wyższych rat kredytów mieszkaniowych. W styczniu tego roku sektor bankowy zarobił o 1.7 miliarda złotych więcej niż w styczniu poprzedniego roku.

Ci ludzie nie mieli wyjścia. Musieli brać kredyt, żeby mieć dach nad głową, bo państwo polskie wycofało się z polityki mieszkaniowej.

Chcemy, żeby Polki i Polacy mogli oddychać normalnie i budzić się rano bez lęku o to czy będą jeszcze wypłacalni. Nie może być tak, że kredytobiorcy ponoszą koszty błędnej polityki monetarnej rządu, mają problem z domknięciem domowych budżetów, a koledzy Mateusz Morawiecki z banków zarabiają miliony.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp