Ktoś kto wierzy w cuda mógłby odnaleźć się w instytucji kościelnej, a nie jako prezes w Narodowy Bank Polski!

Jeżeli Pan Adam Glapiński Prezes #NBP nie wpadła na pomysł, żeby za te ogromne pieniądze w rezerwie, które ma do dyspozycji, zlecić jakieś analizy i prognozować wzrost inflacji, to równie dobrze można by na czele tego banku postawić krowę i efekt byłby taki sam!

Czy można zmotywować Polaków do oszczędzania?

  • 24% z nich w ogóle nie ma oszczędności.
  • 22% ma oszczędności za, które przeżyje max. 2-tygodnie.

Ponad połowa Polaków nie kupi żadnych obligacji. Mogą, co najwyżej oszczędzać wykręcając żarówkę i myciu się, co drugi dzień.

To jest przerażające, co Prezes NBP opowiada o inflacji. Zapewniał Polki i Polaków, że nie będzie rosła. Był bardzo z siebie zadowolony. Ewidentnie uwielbia słuchać swojego głosu. Jest zakochanym w sobie facetem. Tylko, że my za to płacimy!

Lewica proponuje sukcesywne zmniejszanie #VAT-u. Powinien być zróżnicowany i w kolejnych latach obniżany do 15%, a w szczególności teraz VAT na żywność powinien wynosić 0%.

To, że rząd Mateusz Morawiecki obniży podatek do 12% dla słabo zarabiających, nie oznacza, że osoby te będą miały więcej w kieszeni, bo wszystko zeżre VAT! Ceny żywności i paliwa dalej rosną!

Większość wpływów budżetowych jest z VATu i akcyzy. PIT dla budżetu ma minimalne znaczenie. Rządowi zależy na jak największych wpływach z VAT, ale te wpływu powinien dystrybuować w postaci programów społecznych jak budownictwo mieszkaniowe, a nie przechrzaniać!

__________________

FOT: ANDRZEJ BARABASZ /NBP

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp