Korupcyjne państwo PiS!

Ustawa antykorupcyjna jak to pięknie brzmi, prawie tak pięknie jak Centralne Biuro Antykorupcyjne, którego szefem jest Andrzej Stróżny – człowiek, który według komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy powiedział nieprawdę, który już raz został pozbawiony certyfikatu dostępu do informacji niejawnych. Tak jak powołanie CBA nie zlikwidowało w Polsce korupcji, tak uchwalenie tej ustawy, również tego nie spowoduje.

Przypomnijmy, że to Prawo i Sprawiedliwość na własnym Kongresie musiało przepychać uchwałę przeciwko nepotyzmowi. Nepotyzm jak i kumoterstwo to jest forma korupcji, bowiem korupcją jest wszystko to, co jest wynikiem monopolu władzy partii rządzącej i uznaniu ów decyzji, którym towarzyszy brak rozliczania.

Przegląd afer korupcyjnych Prawa i Sprawiedliwości

  1. Fundusz Sprawiedliwości – Najwyższa Izba Kontroli zakwestionowała wydatki opiewające w sumie na 33 miliony złotych. Polska Fundacja Narodowa zasłynęła kampanią „sprawiedliwe sądy”, która miała wspierać zmiany w sądownictwie przeprowadzone przez partię rządzącą. Sąd uznał, że kampania była niezgodna ze statutem fundacji.
  2. Afera podkarpacka.
  3. Afera CBA – gdzie zniknąć miało nawet 10 milionów złotych. Pamiętacie te siatki plastikowe, która wynosiła jedna z pracownic. Z doniesień medialnych wiemy że ówczesny szef CBA Ernest Majda miał złożyć na ręce Mariusza Kamińskiego dymisję, która nie została jednak przyjęta.
  4. Maseczki, które przyleciały Antonowem – za 5,5 mln złotych.
  5. Afera ministra Chrzanowskiego.
  6. Afera KNF.
  7. Afera SKOK – która kosztowała Polaków ponad dwa i pół miliarda złotych.

Prawo i Sprawiedliwość jest ekspertem nie tylko w zwykłych machlojkach, ale również w praniu publicznych pieniędzy. Jesteście wybitnymi praktykami korupcji politycznej – poprzednie posiedzenie Sejmu. Macie nawet konkretne korupcyjne cenniki. Pan poseł Lech Kowalski 40 tysięcy złotych miesięcznie, tyle kosztował jego powrót na łono matki partii. Pan poseł Lech Kołakowski ma etat doradcy w Banku Gospodarstwa Krajowego – dziś już głosuje grzecznie z linią rządu.

Żaden papier, żadna uchwała, żadna ustawa nie zmieni natury Prawa i Sprawiedliwości. Nie macie już nawet odrobiny wstydu. Mentalność PiSu jest jak woda, wejdzie w każdą szparę i po jakimś czasie spowoduje gnicie i żadna PiS-owsko-Kukiz-owska ustawa tego nie zmieni!

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp