Jesteśmy w rządzie, żeby dopilnować konkretnych założeń

✅ Wchodziliśmy do rządu z konkretnymi założeniami. Negocjowaliśmy umowę koalicyjną tak, żeby odzwierciedlała ona również nasze socjaldemokratyczne wartości.

📄 Jednym z negocjatorów tej umowy był właśnie Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy. I to dzięki niemu oraz dzięki Marcelinie Zawiszy z partii Razem znalazły się w tej umowie koalicyjnej zapisy dotyczące m.in. budownictwa mieszkań na tani wynajem, in vitro, renta wdowia czy przepisy dotyczące również praw kobiet m.in. macierzyństwa i ochrony tego macierzyństwa.

✌️ Po to jesteśmy w tym rządzie, żeby tego wszystkiego dopilnować, i to już się dzieje. Minister Dariusz Wieczorek już zapowiedział remonty akademików – odpowiedź na wielkie wyzwanie, gdyż młodzi ludzie, często przenoszący się do miast akademickich, nie są w stanie utrzymać się na wolnym rynku z tak wysokimi cenami wynajmu. Kolejna sprawa to urlop macierzyński. Ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała przedłużenie urlopów dla rodziców wcześniaków, aby mogli cieszyć się swoim potomkiem w domu, a nie tylko spędzać czas w szpitalu.

🤝 To są wartości, po stronie których stoi Lewica. Nasze wartości mogą się różnić od wartości innych partii, ale znajdujemy wspólną płaszczyznę w rządzie, gdzie stoimy na straży tego, co obiecywaliśmy – zawsze po stronie słabszych, uboższych, osób starszych, różnych defaworyzowanych mniejszości, oraz praw kobiet.

Nie odstąpimy od tego! Głosujcie sercem, głosujcie na Lewicę. 🌹✊

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp