Dworczyk pisał prawdę w mailach!

Prokuratura zbyt długo zwlekała w sprawie maili Dworczyka. Nic dobrego nie dzieję się w wymiarze sprawiedliwości za kadencji ministra Zbigniew Ziobro. Jedynie mamy do czynienia z chaosem, naruszaniem zasad praworządności i demokracji.

Sprawa Pana Michała Dworczyka pokazuje, że rząd ten jest tak skłócony wewnętrznie, że Minister Sprawiedliwości jest w stanie ręcznie uruchomić postępowanie w prokuratorze wobec innego ministra.

Żukowska konferencja prasowa

Przez półtora roku sprawa była zamiatana pod dywan. Prokuratura nie miała czasu na załatwienie tej sprawy? Dobrze, że postępowanie wobec ministra Dworczyka ruszyło, ale to pokazuje nam, że toczyła się gra na wymuszanie u premiera Morawieckiego korzyści dla swojego ugrupowania przez Zbigniewa Ziobrę. Im bliżej do wyborów, tym bardziej Zbigniew Ziobro pokazuje jaką władzę zdobył.

Sprawa ta ma też drugie dno. Minister Sprawiedliwości wysyła dziś nam wszystkim jasny przekaz, że ofiarą jego władzy może stać się każdy/a. Należy skończyć z tą patologią w wymiarze sprawiedliwości.

Konferencja prasowa z udziałem Anny Marii Żukowskiej z Lewicy

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp