Dużo już było powiedziane o Kaczyńskim w polityce…

Dużo już było powiedziane o Kaczyńskim w polityce… – ja jednak chce się skupić na Polkach i Polakach.

👉 Chce mówić o państwie, chce skupić się na mieszkankach i mieszkańcach tych miejscowości, które odwiedzamy podczas trasy Lewicy #BezpiecznaRodzina. Wszyscy mówią jedno DROŻYZNA.

😱 Boimy się wszyscy galopującej inflacji. Boimy się tego czy będzie ciepło w zimie. Czy nie zabraknie nam na prąd. Czy nie zabraknie nam na jedzenie. Dlatego Lewica zaproponowała dodatek energetyczny.

✅ Proponujemy tym, którzy spełnią kryterium dochodowe dofinansowanie do ogrzewania w domu. To jest 4000 tys. zł dochodu brutto na jedną osobę w rodzinie. Ten dodatek powinni otrzymywać ci, którzy po prostu boją się, że nie starczy im tego opału na zimę. Niezależnie od tego czy jest to węgiel, gaz, pelet czy ekogroszek. Nie chcemy również wykluczyć miejscowości, mieszkań czy spółdzielni korzystających z ogrzewania centralnego. Ciepło systemowe również powinno być dotowane przez państwo, gdyż jest to bardzo ciężki sezon, który nam się kroi.

🙄 Propozycja rządu Prawo i Sprawiedliwość była nieracjonalna. Pomijała wielu Polaków. Nasze propozycje są dużo bardziej sprawiedliwe. To nie jest tak, że budżet ma się bardzo źle. Dzięki inflacji, dzięki wzrostowi wpływów VAT oraz dzięki kolosalnym zyskom firm paliwowych, budżet ma te pieniądze i państwo powinno podzielić się z zyskiem z tym, którzy tego potrzebują.

📍 Szydłowiec

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp