Bezpieczna i niepodległa Ukraina. To bezpieczna i niepodległa Polska!

🇵🇱 Dziś przypada 104 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji złożyliśmy kwiaty pod miejscami pamięci polskich bohaterów, którzy ze tę Naszą wolność przelali krew. Jako delegacja Lewicy złożyliśmy kwiaty pod Bramą Straceń na stokach warszawskiej Cytadeli oraz pod pomnikiem przy Placu Grzybowskim w Warszawie, gdzie 13 listopada 1904 r. Polska Partia Socjalistyczna zorganizowała demonstrację, w czasie której doszło do starć z rosyjską policją i wojskiem. Wydarzenia te były pierwszym, od czasu Powstania Styczniowego, zbrojnym wystąpieniem polskiej organizacji przeciwko władzy carskiej.

💐 Kwiaty zostały również złożone pod pomnikiem Premiera Ignacego Daszyńskiego „Ojca Niepodległej Polski”. Przez wielu 7.11.1918 r. uznany jest za początek drogi ku uzyskaniu niepodległego państwa polskiego. Tymczasowy Rząd Ludowej Republiki Polskiej, którego był założycielem Ignacy Daszyński, przekazał później władze Józefowi Piłsudskiemu. To dzięki temu rządowi zawdzięczamy równouprawnienie wszystkich obywateli bez względu na pochodzenie oraz 8 godzinny tryb pracy.

📆 Jednakże w dniu tak ważnego dla Polaków święta, nie zapominajmy czym i jak bardzo ważna jest wolność – wywalczona przez naszych przodków.

🇺🇦 Dziś, o tę wolność walczą również nasi bracia i siostry na Ukrainie. My, jako pierwsi 30 lat temu uznaliśmy ich podmiotowość i dziś po tych latach dalej ramię w ramię stoimy obok, wspierając ich w walce o zachowanie niepodległości. Polska, jak żaden inny kraj rozumie czy jest utrata niepodległości i zabiegi zaborcy do wyniszczenia kultury i narodu. Dlatego, w tak ważnym dla nas dniu nie zapominajmy o naszych sąsiadach za wschodnią granicą i wspierajmy ich w walce o zachowanie niepodległości.

✌️ Bezpieczna i niepodległa Ukraina. To bezpieczna i niepodległa Polska!

🇵🇱#NiechŻyjeNiepodległaPolska

🇺🇦#SlavaUkraini

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp