Apel Lewicy do Prezydenta m. st. Warszawy!

Dziś razem z Magdalena Biejat, Marek Szolc, Agata Diduszko-Zyglewska oraz zarządem warszawskim partii Razem, złożyłam pismo do Rafał Trzaskowski z prośbą o poparcie strajkujących już od 6. tygodni pracowników firmy Solaris Bus & Coach.

Zyski w firmie w znacznej mierze wynikają z licznych kontraktów zawartych z samorządem warszawskim. Dlatego w piśmie do Prezydenta Trzaskowskiego apelujemy o okazanie gestu solidarności ze strajkującymi pracownikami i pracownicami. Warszawa jako istotny kontrahent firmy może wpłynąć na władze firmy Solaris, które odmawiają rozmów z przedstawicielami związków zawodowych. Gest solidarności będzie znakomitym przykładem tego, że władzom stolicy zależy, aby firmy, z którymi współpracują, traktowały swoich pracowników w sposób godny i podchodziły do nich z szacunkiem.

Strajkujący nie proszą o wiele. Chcą wzrostu wynagrodzenia w wysokości 800 zł brutto dla każdego pracownika. Godne zarobki to prawo każdego pracownika. Warszawa, solidaryzując się z pracownikami firmy Solaris, może dać przykład innym polskim miastom.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp