Wyjazd Polsko-Mołdawskiej Grupy Parlamentarnej

🇵🇱🇲🇩 Zakończyliśmy wyjazd Polsko-Mołdawskiej Grupy Parlamentarnej, podczas którego odbyliśmy szereg spotkań w Kiszyniowie, m.in. z przedstawicielami parlamentu, w tym przewodniczącym Igorem Grosu, oraz w Ambasadzie RP. Rozmowy dotyczyły głównie wsparcia dla europejskich aspiracji Mołdawii i jej drogi do Unii Europejskiej. 🇪🇺 Ważnym momentem delegacji było złożenie wiązanki pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej – znajdującą się w Kiszyniowie nieprzypadkowo, jako wyraz uznania dla jego zaangażowania na rzecz suwerenności i niepodległości państw Europy Wschodniej.

🤝 Odwiedziliśmy również Gagauzję, gdzie spotkaliśmy się z władzami miasta Komrat i młodzieżą licealną. Te rozmowy pokazały, jak ważne jest, by proces integracji europejskiej obejmował także regiony peryferyjne i młode pokolenie.

Podziel się

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp